وبلاگ

7 روش طبیعی برای کاهش سطح قند خون

7 روش طبیعی برای کاهش سطح قند خون

7 روش طبیعی برای کاهش سطح قند خون

 

قند خون بالا زمانی اتفاق می افتد که بدن شما به طور موثر قندها را از خون به سلول منتقل نمی کند.هنگامی که بدون کنترل باقی بماند ، می تواند به دیابت منجر شود.

در اینجا 15 راه آسان برای کاهش سطح قند خون به طور طبیعی وجود دارد:
1. ورزش به طور منظم
ورزش منظم می تواند به شما در کاهش وزن و افزایش حساسیت به انسولین کمک کند.افزایش حساسیت به انسولین به این معنی است که سلول های شما قادر به استفاده از قند موجود در جریان خون شما هستند. ورزش نیز به عضلات شما کمک می کند از قند خون برای انرژی و انقباض عضلات جلوگیری کند.
اگر با کنترل قند خون مشکل دارید، باید سطوح خود را به طور مرتب بررسی کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا یاد بگیرد که چگونه به فعالیت های مختلف پاسخ دهید و سطح قند خون خود را از حد بالا و یا خیلی کم حفظ کنید.اشکال خوب ورزش شامل افزایش وزنه برداری، پیاده روی سریع، دویدن، دوچرخه سواری، رقص، شنا و غیره است.
7 روش طبیعی برای کاهش سطح قند خون

7 روش طبیعی برای کاهش سطح قند خون

2. کنترل مصرف کالری
بدن شما کربوهیدرات ها را به قندها (اغلب گلوکز) کاهش می دهد، و سپس انسولین قند را به سلول منتقل می کند.هنگامی که شما بیش از حد کربوهیدرات مصرف میکنید یا مشکلی با عملکرد انسولین دارید، این روند ناکام و سطح قند خون افزایش مییابد.با این حال، چندین چیز که می توانید در مورد این کار انجام دهید وجود دارد.
انجمن دیابت آمریکا (ADA) توصیه می کند مصرف کربوهیدرات را با شمارش کربوهیدرات ها یا استفاده از سیستم تبادل غذا کنترل کنید.
برخی از مطالعات نشان می دهد که این روش ها همچنین می توانند به شما در برنامه ریزی کردن وعده های غذایی مناسب کمک کنند، که ممکن است کنترل قند خون را بهبود بخشد. بسیاری از مطالعات همچنین نشان می دهد که رژیم کم کربوهیدرات به کاهش سطح قند خون و جلوگیری از افزایش قند خون کمک می کند.
علاوه بر این، یک رژیم کم کربوهیدرات میتواند در بلند مدت به کنترل قند خون کمک کند. با افزایش سن توانایی افراد در رابطه جنسی رفته رفته کاهش می یابد حال تصور کنید با افزایش وزن و به دنبال آن فشار خون و دیابت توانایی لازم برای رابطه جنسی گرفته می شود اگر چه می توان با وکیوم مردانه و لارجر باکس توانایی جنسی را افزایش داد اما افرادی که تناسب اندام دارند نسبت به دیگر افراد رابطه جنسی لذت بخش تری را تجربه می کنند.
3.افزایش فیبر مصرفی

فیبر هضم کربوهیدرات و جذب قند را کاهش می دهد. به همین علت، افزایش تدریجی سطح قند خون را ترویج می کند.علاوه بر این، نوع فیبر غذایی که می خورید ممکن است نقش داشته باشد.دو نوع فیبر وجود دارد: نامحلول و محلول است. در حالی که هر دو مهم هستند، فیبر محلول به طور خاص نشان داده شده است که  قند خون را کاهش می دهد.علاوه بر این، یک رژیم غذایی با فیبر بالا میتواند با کنترل  قند خون و کاهش قند خون  باعث کنترل دیابت نوع 1 شود.
غذاهای حاوی فیبر زیاد شامل سبزیجات، میوه ها، حبوبات و دانه های کامل می باشند.مصرف روزانه فیبر توصیه می شود حدود 25 گرم برای زنان و 38 گرم برای مردان است. این حدود 14 گرم برای هر 1000 کالری است.

کمک آموزشی محصولات جنسی  :

 روغن بیگر ، روغن زالو ، روغن خراطین ، لارجر باکس ، اکستندر و  وکیوم مردانه ، با استفاده از این وسایل و دستگاه ها میتوانید ارامش بیشتری به ذهنتان بدهید .

4. افزایش مصرف آب نوشیدنی

مصرف آب به اندازه کافی ممکن است به حفظ سطح قند خون خود در محدوده های سالم کمک کند.علاوه بر جلوگیری از کم آبی بدن، به کلیه های شما کمک می کند قند خون بیش از حد از طریق ادرار را از بین ببرد.یک مطالعه مشاهده شده نشان داد افرادی که بیشتر آب مصرف می کنند، خطر ابتلا به افزایش سطح قند خون خود را پایین می آورند.آب آشامیدنی به طور مرتب هیدراته خون، سطح قند خون را کاهش می دهد و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد .به یاد داشته باشید که آب و سایر نوشیدنی های غیر کالری بهترین هستند. نوشیدنی های شیرین با قند باعث افزایش قند خون، افزایش وزن در ران و افزایش خطر ابتلا به دیابت می شوند. از مصرف نوشیدنی های با قند مصنوعی اجتناب کنید.

5. غذاها را با یک شاخص گلیسمی پایین انتخاب کنید


شاخص گلیسمی برای ارزیابی پاسخ قند خون بدن به غذاهای حاوی کربوهیدرات  توسعه یافت.هر دو مقدار و نوع کربوهیدرات ها تعیین می کنند که چگونه مواد غذایی بر سطح قند خون تاثیر می گذارد.نشان داده شده است که خوردن غذاهای کم گلیسمی در کاهش سطح قند خون در افراد دیابتی نوع 1 و 2 کاهش یافته است. اگرچه شاخص گلیسمی غذاها مهم است، اما میزان مصرف کربوهیدرات نیز مهم است .غذاهای دارای شاخص گلیسمی پایین شامل غذاهای دریایی، گوشت، تخم مرغ، جو، جو، لوبیا، عدس، حبوبات، سیب زمینی شیرین، ذرت، بیشتر میوه ها و سبزیجات غیر نشاسته است.

6.کنترل سطح استرس

استرس می تواند سطح قند خون شما را تحت تأثیر قرار دهد.هورمون هایی نظیر گلوکاگون و کورتیزول در طول استرس ترشح می شوند. این هورمون ها باعث افزایش سطح قند خون می شود .یک مطالعه نشان داد که ورزش، آرامش و مراقبه به طور قابل توجهی سبب کاهش استرس و کاهش قند خون دانشجویان می شود.
تمرینات و روشهای آرامسازی مانند یوگا و کاهش استرس مبتنی بر ذهنیت، همچنین می تواند مشکلات ترشح انسولین را در دیابت مزمن اصلاح کند. بهتر است افراد قبل از رابطه جنسی نوشیدنی گل گاو زبان مصرف کنند و از وکیوم مردانه برای حفظ نعوظ استفاده کنند چراکه استرس در رابطه جنسی بر کیفیت جنسی اثر نامطلوب می گذارد و افراد تحت تاثیر تنش های عصبی دچاز زودانزالی و اختلال نعوظ می شوند.

7. خواب کافی
خواب کافی  برای سلامتی لازم است،عادات خواب ضعیف و کمبود استراحت نیز بر میزان قند خون و حساسیت به انسولین تأثیر می گذارد. خواب کافی سبب افزایش اشتها و وزن می شود.محروم شدن از خواب، آزاد شدن هورمون های رشد را کاهش می دهد و سطح کورتیزول را افزایش می دهد. هر دو نقش مهمی در کنترل قند خون دارند .علاوه بر این، خواب خوب در مورد هر دو کمیت و کیفیت است. بهتر است هر شب میزان کافی از خواب با کیفیت را بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *